Warszawska kuria zobowiązana do opłacenia tysiąca złotych za użytkowanie półhektarowego terenu na Odolanach

Warszawska kuria zobowiązana do opłacenia tysiąca złotych za użytkowanie półhektarowego terenu na Odolanach

Niespełna hektarowy teren na warszawskich Odolanach, który pierwotnie miał zostać przeznaczony na budowę szkoły, trafił w ręce kurii, która będzie musiała uiścić roczną opłatę w wysokości 1000 zł. Władze stolicy podjęły decyzję o przekazaniu tego obszaru na rzecz budowy kościoła, przyznając przy tym archidiecezji warszawskiej prawo do wieczystego użytkowania działki oraz 99-procentową bonifikatę.

Obszar o powierzchni pół hektara, teraz będący pod kontrolą archidiecezji, znajduje się na skraju Odolan – nowo powstałej dzielnicy stolicy, zlokalizowanej w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Grodziskiej i Sowińskiego. Na terenie tej rozwijającej się subdzielnicy mieszka obecnie prawie 20 tys. osób.

Aneta Skubida, niezależna radna dzielnicowa z Woli, podkreśla jak ważne jest dla mieszkańców Odolan, wśród których większość stanowią młode osoby, wybudowanie nowej placówki edukacyjnej. Aktualnie istniejąca szkoła przy ul. Karlińskiego, zbudowana niedawno, nie jest w stanie zaspokoić rosnącego zapotrzebowania na miejsca w placówkach oświatowych tej dzielnicy.