Ponowne zmiany w ruchu na rondzie Daszyńskiego spowodowane pracami remontowymi

Ponowne zmiany w ruchu na rondzie Daszyńskiego spowodowane pracami remontowymi

Nadchodząca końcówka tygodnia przyniesie kolejne utrudnienia w ruchu miejskim na terenie Warszawy. Przyczyną jest planowany na ten czas remont południowego fragmentu przejazdu tramwajowego, przechodzącego przez rondo Daszyńskiego na odcinku od Alej Jerozolimskich. W wyniku prac, trasy kursowania autobusów i tramwajów ulegną zmianom, a kierowcy będą musieli skorzystać z wyznaczonych objazdów. Informacje te zostały udostępnione przez władze miasta.

Podczas ubiegłego weekendu, ekipy remontowe skupiały się na odnowieniu północnej części przejazdu przez wspomniane rondo. Teraz przyszedł czas na działania zlokalizowane po przeciwnej stronie, czyli na południu. Planowane prace konserwacyjne zostaną rozpoczęte w nocy z piątku 24 listopada na sobotę 25 listopada i potrwają do godziny 4:00 w poniedziałek 27 listopada. W tym czasie, przejazd od strony ulicy Kasprzaka w stronę alei Jana Pawła II będzie niemożliwy dla pojazdów. Jednakże, kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu skierowane w prawo, prowadzące na plac Zawiszy.

Zgodnie z oficjalnymi wytycznymi, z ulicy Towarowej, od strony Grzybowskiej, nie będzie można skręcić w lewo w ulicę Prostą na wysokości ronda. Wyznaczony objazd będzie prowadził Aleją Towarową aż do zawrotki znajdującej się między ulicą Srebrną a Alejami Jerozolimskimi. Tramwaje tymczasowo zostaną wycofane z ulic Okopowa i Towarowa na odcinku od alei „Solidarności” do placu Zawiszy. Kurs linii nr 1 zostanie ograniczony do trasy Annopol – Skierniewicka, z końcowym przystankiem na Zajezdni Wola. Z kolei tramwaje z linii 22 będą kursowały między rondem Wiatraczna a placem Narutowicza, a linia 24 na trasie Gocławek – Banacha.