Akt oskarżenia przeciwko 16 mężczyznom za napady na salony gier: Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota

Akt oskarżenia przeciwko 16 mężczyznom za napady na salony gier: Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota

Prokurator Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, poinformował o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko grupie 16 mężczyzn. Osoby te są podejrzane o serię napadów na salony z automatami do gier. Wszyscy podejrzani są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z klubów stolicy. Liczba zarzutów postawionych tej grupie wynosi łącznie 118.

Początki sprawy sięgają grudnia poprzedniego roku. Policja zaczęła otrzymywać zgłoszenia o napadach na punkty oferujące gry losowe. Lokale, które padły ofiarą przestępstw, znajdowały się na terenie całej Warszawy – m.in. na ulicach Grójeckiej, Mazowieckiej, Czecha, Grochowskiej, Chłopickiego, Kopińskiej, Bakalarskiej, Stefana Starzyńskiego, Łodygowej, Sarenki, Pełczyńskiego, Grzymały i Wolskiej. Napady miały miejsce również poza granicami stolicy – w Piasecznie (ulica Kilińskiego), Wólce Kosowskiej (ulica Marii Świątkiewicz oraz Nadrzeczna) i w Sulejówku (ulica Piłsudskiego).

Informacje o tych przestępstwach zostały przekazane do Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców. Po analizie zgromadzonych dowodów, głównie nagrań z monitoringu, policjanci wytypowali grupę osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów jako potencjalnych sprawców napadów.