Decyzja Władz Warszawy: Nie dojdzie do planowanej demonstracji pod hasłem "Ani jednej bomby więcej – wolna Palestyna"

Decyzja Władz Warszawy: Nie dojdzie do planowanej demonstracji pod hasłem "Ani jednej bomby więcej – wolna Palestyna"

Władze stolicy polskiej, po konsultacjach z policją, zdecydowały o niedopuszczeniu do organizacji protestu noszącego hasło „Ani jednej bomby więcej – wolna Palestyna”. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, udzielając wyjaśnień w mediach społecznościowych, wysłał jasny komunikat do organizatorów tego zgromadzenia.

Planowano, że marsz propalestyński przyciągnie około dwóch tysięcy uczestników, którzy mieli wyrazić swój sprzeciw wobec bombardowania Strefy Gazy oraz polityki Izraela. Wcześniejsze manifestacje o podobnym charakterze były miejscem antysemickich incydentów.

Tym razem jednak, decyzją ratusza warszawskiego, marsz nie został zatwierdzony. Powodem takiej decyzji były przede wszystkim „kwestie bezpieczeństwa”.

„Nasza decyzja opiera się na stanowisku warszawskiej Policji, która zgodnie z prawem ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny podczas zgromadzeń” – napisał na Twitterze prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Zwrócił również uwagę, że wcześniejsze marsze o podobnym charakterze przechodziły innymi trasami.