Zatrzymanie członków gangu

Zatrzymanie członków gangu

Funkcjonariusze z rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymano trzech podejrzanych o udział w działalności grupy przestępczej. Grupa ta zarabiała na cudzym nierządzie, a jej operacje odbyły się głównie na terenie Warszawy. Zorganizowana grupa przestępcza działała w specyficznych miejscach, tzw. „mieszkaniówkach”, gdzie dochodziło do ich nielegalnych praktyk przez ostatnie kilka lat.

Śledczy, analizując zebrane dowody i informacje, oszacowali, że potencjalne miesięczne zyski gangu mogły wynosić około 90 tysięcy złotych.

Podkomisarz Paweł Żukiewicz, reprezentujący zespół prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji, poinformował o szczegółach sprawy. Jak podaje, członkowie tej grupy przestępczej od wielu lat prowadzili agencje towarzyskie działające w prywatnych domach w Warszawie. W ramach tej „działalności” zatrudniali wiele kobiet świadczących usługi seksualne. Kobiety te były werbowane na różne sposoby, w tym za pośrednictwem różnych portali internetowych.