Warszawska Masa Krytyczna organizuje drugi w tym roku przejazd rowerowy po stolicy

Warszawska Masa Krytyczna organizuje drugi w tym roku przejazd rowerowy po stolicy

Po raz kolejny, entuzjaści jazdy na dwóch kółkach z Warszawskiej Masy Krytycznej zapowiedzieli swoje pojawienie się na ulicach stolicy. Rowerzyści planują swój drugi przejazd w tym roku na piątek, 31 maja. Zgodnie z planem organizatorów, trasa rowerzystów przemierzy ulice Śródmieścia, Woli oraz Żoliborza – informacje takie zostały podane przez stołeczny ratusz.

Miejsce zgromadzenia uczestników wybrane na te okoliczności to plac Zamkowy i to tam, o godzinie 19, rozpocznie się wspólna jazda. Przez ulice Miodową, Senatorską, plac Teatralny, Wierzbowską, Piłsudskiego, Królewską, Grzybowską, aleję Jana Pawła II czy Solidarności oraz wiele innych rozległe się dźwięki jazdy rowerowej.

Cel podróży to powrót na plac Zamkowy. Wydarzenie potrwa do około godziny 21. Każdy etap tego niecodziennego wydarzenia będzie pod ścisłym nadzorem odpowiednich służb.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom oraz innym użytkownikom drogi, przejazd rowerowy będzie zabezpieczany przez policję. Funkcjonariusze mają za zadanie kontrolować ruch na drogach i skrzyżowaniach, przez które przemierzy kolumna rowerów – takie informacje przekazał stołeczny ratusz.