Warszawska polityka mieszkaniowa: Nowe nisko-czynszowe lokale dla osób o średnich dochodach na horyzoncie

Warszawska polityka mieszkaniowa: Nowe nisko-czynszowe lokale dla osób o średnich dochodach na horyzoncie

Z najnowszych informacji, które docierają do nas z biura warszawskiego ratusza, wynika, że w ciągu najbliższych dwóch lat w stolicy Polski zostaną zbudowane nowe mieszkania na wynajem. Co istotne, czynsze za te lokale będą przystępne dla osób o średnich dochodach. Planowane miejsce realizacji projektu to ulica Rudnickiego, położona w dzielnicy Bielany. Umowę dotyczącą budowy tych nowych domów podpisano 8 grudnia.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ Sp. z o.o. jest organizacją odpowiedzialną za realizację omawianej inwestycji. Zdaniem przedstawicieli miasta, cały projekt harmonijnie wpisuje się w Wieloletni Program Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy na lata 2021-2025.

Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka stolicy, skupiła uwagę na tym, że realizacja programu polityki mieszkaniowej jest konsekwentna i ma na celu spełnienie określonych standardów. Zaplanowane do budowy mieszkania będą nie tylko energooszczędne, ale także dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto, budynek na Bielanach zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, co jest kolejnym krokiem w kierunku ekologicznego rozwoju miasta. Machnowska-Góra podkreśliła również doskonałą lokalizację budynku – bliskość trasy S8 i przystanków komunikacji miejskiej sprawia, że stanie się on atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.