Wybrzeża Wisły w sezonie 2021

Wybrzeża Wisły w sezonie 2021

Kiedy w zeszłym roku pandemia uziemiła nas w domach, nikt nie podejrzewał, jak ciężkie nadejdą dla nas czasy. Informacja o zakazie gromadzenia się nad Wisłą także była prawdziwym ciosem w mieszkańców Warszawy. Warszawskie wybrzeża Wisły mieszkańcy wprost uwielbiają. W zeszłym roku spędzanie czasu nad Wisłą było utrudnione. Z tego powodu radość z sezonu nad Wisłą w roku 2021 jest jeszcze większa.

Bulwary Wiślane znowu pełne ludzi

Podczas tak intensywnych upałów ludzie tłumnie zmierzają nad wodę. Warszawa ma kilka takich miejsc, z których zdecydowanie największą popularnością cieszą się Bulwary Wiślane — zarówno odnowiona, jak i starsza część. Nie jest co prawda tak samo, jak na wakacjach nad morzem, ale także jest przyjemnie i sporo się dzieje. Mieszkańcy miasta mają okazję posiedzieć w miłym towarzystwie, kupić zimne napoje i posłuchać muzyki z okolicznych barów. Wybierając bardziej dziką część nadwiślańskich bulwarów, możemy zaznać też ciszy i wspaniałej atmosfery relaksu.

Nadwiślańskie aktywności w Warszawie

Wisła cieszy się powodzeniem także u rodzin z dziećmi, a zwłaszcza odnowiona, reprezentacyjna część Bulwarów Wiślanych. Latem furorę robią artystyczne fontanny i instalacje wodne, które są najlepszym placem zabaw dla dzieci.

Ostatnio o Bulwarach Wiślanych mówi się również w kontekście nadchodzących Dni Wisły. Prezydent miasta zapowiada interesującą Paradę Łodzi, która odbędzie się na początku września. Rafał Trzaskowski zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu, podobnie jak do brania udziału w wydarzeniach edukacyjnych organizowanych nad Wisłą. W sierpniu i wrześniu będzie ich naprawdę sporo.

Władze miasta zachęcają do czerpania z uroków Wisły, ale jednocześnie przestrzegają o konieczności odpowiedzialnego zachowania. Wisła to niebezpieczna rzeka, a atmosfera rozluźnienia i picia zimnych napojów niestety sprzyja nieszczęśliwym wypadkom. Zachowanie ostrożności to podstawa, podobnie jak poszanowanie dla nadwiślańskich terenów. Warto wspomnieć, że jest to obszar objęty programem Natura 2000 i stanowi nie tylko miejsce rozrywki dla ludzi, ale również dom dla wielu gatunków zwierząt.