Wypadek śmiertelny na DK50. Zginęła kobieta, która przechodziła przez jezdnię w nieoznakowanym miejscu

Wypadek śmiertelny na DK50. Zginęła kobieta, która przechodziła przez jezdnię w nieoznakowanym miejscu

Wczoraj po południu na drodze krajowej nr 50 zdarzył się śmiertelny wypadek, w wyniku którego zginęła 78-letnia kobieta. Seniorka przechodziła przez ulicę w niedozwolonym miejscu, gdzie została potrącona przez samochód osobowy. Pomimo szybkiej reanimacji poszkodowanej nie udało się uratować.

Do tragicznego wypadku doszło 22 marca około godziny 16:00 na DK50 w miejscowości Guzów niedaleko Żyrardowa. Jak podaje zespół prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, na trasie pomiędzy Wiskitkami a Sochaczewem zginęła 78-letnia kobieta. Poszkodowana przechodziła przez jezdnię w nieoznakowanym miejscu, w wyniku czego została potrącona przez jadący w stronę Sochaczewa samochód osobowy marki Peugeot.

O śmiertelnych wypadkach na drogach piszemy też na stronie https://ostrowinfo.pl.

Kobieta zmarła pomimo szybkiego podjęcia prób reanimacji

Po chwili na miejscu wypadku pojawili się medycy pogotowia ratunkowego, którzy błyskawicznie rozpoczęli próby reanimacji seniorki. Niestety z powodu poniesionych obrażeń kobiety nie udało się uratować.

Na czas oględzin miejsca tragedii i wyjaśniania szczegółów zdarzenia policjanci zablokowali odcinek drogi na DK50, wprowadzając tymczasowy ruch wahadłowy. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na początku kierowcy zmuszeni byli do korzystania z dróg objazdowych. Jednak po niedługim czasie droga została częściowo oczyszczona i tym samym przystosowana do ruchu wahadłowego. Po godzinie 18:00 ruch na odcinku DK50 został przywrócony do normy.