Zderzenie czołowe pod Maciejowicami. Pięć osób w szpitalu

Zderzenie czołowe pod Maciejowicami. Pięć osób w szpitalu

W czwartek rano doszło do niebezpiecznego wypadku w miejscowości Oblin (pow. garwoliński), gdzie na zderzenie czołowe wjechały dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku pięć osób zostało odwiezionych do szpitala, w tym jedna za pomocą śmigłowca LPR. Na czas oględzin i badania przyczyn wypadku odcinek Trasy Nadwiślańskiej został wyłączony z ruchu.

Groźny wypadek miał miejsce 17 marca około godziny 10:00 na Trasie Nadwiślańskiej w miejscowości Oblin w pobliżu Maciejowic. Do zderzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 810. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcą wypadku jest 24-letnia kobieta, która siedziała za kierownicą samochodu osobowego marki Audi, podróżując w kierunku Maciejowic z trójką pasażerów.

Przeczytaj też artykuł o pijanym kierowcy, który wjechał na czołowe w Mielnie.

Ranna 24-latka została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR

Jak informuje oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie – Małgorzata Pychner, wygląda na to, że w pewnym momencie – z niewiadomych przyczyn – Audi zjechało na przeciwległy pas ruchu, wjeżdżając prosto w jadący z naprzeciwka samochód osobowy marki Opel. Za kierownicą Opla siedziała 50-letnia kobieta.

Na skutek zderzenia rannych zostało pięć osób – kobiety za kierownicą i trzech pasażerów Audi. Cztery osoby zostały odwiezione do szpitala karetką pogotowia. Natomiast kierująca Audi 24-latka, z powodu odniesionych obrażeń, została zabrana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W akcji brali również udział strażacy z Garwolina, Maciejowic, Podłęża i Sobolewa. Na czas działań policji i straży pożarnej odcinek drogi wojewódzkiej 810 został zamknięty, a dla kierowców wyznaczono objazdy.