Wypadek tramwajowy na placu Konstytucji – jedna osoba hospitalizowana

Wypadek tramwajowy na placu Konstytucji – jedna osoba hospitalizowana

Na placu Konstytucji doszło do zderzenia pomiędzy tramwajem a dwoma pojazdami osobowymi. Jeden z samochodów, marki Audi, został wypchnięty na barierki ochronne. W wyniku kolizji, jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Ruch w tym miejscu był utrudniony.

Miejsce kolizji to okolice hotelu MDM. Tramwaj, który jechał w kierunku centrum miasta i schodząc z placu Konstytucji, uległ zderzeniu z samochodem osobowym.

Na miejscu wypadku był obecny Tomasz Zieliński, reporter tvn Podkreślił on, że tramwaj jadący w stronę dzielnicy Mokotów, uderzył w bok samochodu marki Audi w pobliżu hotelu MDM. Na skutek tego zdarzenia, pojazd został zepchnięty na żeliwne słupki. Reporter dodał również, że nie działała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu. Na miejscu było dwa zespoły strażackie, pogotowie ratunkowe oraz służby tramwajowe.

Zieliński informował także o utrudnieniach dla kierowców. Przejazd od ulicy Waryńskiego do Marszałkowskiej został zablokowany. Duże utrudnienia dotyczyły również ruchu tramwajów jadących w kierunku Mokotowa. Ich kursowanie zostało przywrócone około godziny 16:30. Po godzinie 17, reporter tvn powiadomił, że tramwaj został odjechany na pobocze, a samochód osobowy zepchnięty na nie przez strażaków. Sytuacja wróciła do normy i nie było już żadnych utrudnień.