Złodziej próbujący okraść pasażerki autobusu schwytany na gorącym uczynku

Złodziej próbujący okraść pasażerki autobusu schwytany na gorącym uczynku

Na terenie znajdującym się w pobliżu Cmentarza Bródnowskiego, strażnicy miejscy prowadzący patrol w ramach akcji „Znicz”, natknęli się na sytuację wymagającą natychmiastowej interwencji. Ich uwagę zwrócił autobus linii numer 169, w którym doszło do niespokojnej sytuacji. Pasażerki pojazdu komunikacji miejskiej zdesperowanie szukały pomocy, co zaobserwowali obecni w pobliżu ludzie.

Funkcjonariusze początkowo przypuszczali, że doszło do nagłego pogorszenia stanu zdrowia jednego z pasażerów, dlatego też zdecydowali się natychmiast udać na przystanek autobusowy. Jednakże, gdy autobus zatrzymał się, ku ich zaskoczeniu usłyszeli krzyk „złodziej, złodziej”. Szybko zorientowali się, że pasażerki walczą z mężczyzną, który próbował je okraść.

Zanim sytuacja mogła przybrać groźny obrót, strażnicy miejscy podjęli zdecydowane działania. Prawie natychmiast udało im się obezwładnić agresywnego mężczyznę i wyprowadzić go z autobusu. Jak się później okazało, był to 43-letni mieszkaniec Olsztyna.

Odważne kobiety, które padły ofiarą złodzieja, nie pozostały biernymi obserwatorkami sytuacji. Zdeterminowane, by odzyskać swoje mienie, wyrwały mu skradzione portfele, które następnie przekazały strażnikom miejskim.