Dotkliwe pobicie bejsbolem na ulicach Sierpca

Dotkliwe pobicie bejsbolem na ulicach Sierpca

Kilka dni temu sierpeccy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o dotkliwe pobicie oraz usiłowanie zabójstwa przy pomocy kija bejsbolowego. Sprawca zaatakował swoją ofiarę na jednej z ulic w Sierpcu. Poszkodowany 30-latek z obrażeniami trafił do pobliskiego szpitala, jego stan jest ciężki. Natomiast 27-letni agresor został przewieziony do policyjnego aresztu.

Do brutalnego zdarzenia doszło na jednej z ulicy w miejscowości Sierpc (woj. mazowieckie), gdzie 27-latek zaatakował 30-latka kijem bejsbolowym, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Sprawą zajęli się sierpeccy funkcjonariusze, którzy rozpoczęli przesłuchiwania świadków zdarzenia i gromadzenie materiału dowodowego.

Jak poinformowała mł. asp. Katarzyna Krukowska, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, 27-letni napastnik podszedł do 30-latka od tyłu, trzymając w rękach kij bejsbolowy. A następnie go zaatakował, zadając cios bejsbolem w tył głowy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Nie zapomnij również odwiedzić nas na elegionowo.pl, gdzie możesz znaleźć podobne artykuły i przeczytać m.in. o brutalnym pobiciu w Jachrance.

Sprawca ukrywał się na terenie ogródków działkowych

Kilkanaście godzin funkcjonariusze później natrafili na podejrzanego w miejscowości Raciąż (pow. płoński), gdzie ukrywał się na terenie ogródków działkowych. Mężczyzna został aresztowany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sierpcu, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa za pomocą kija bejsbolowego.

Na wniosek prokuratora sąd osadził podejrzanego w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy, gdzie poczeka na swoją wizytę na sali sądowej. Jeżeli 27-latek otrzyma pełny wymiar kary, będzie musiał przygotować się na dożywotni pobyt w więzieniu.

Jak na tę chwilę dochodzenie nadal jest w toku, a prokuratura rejonowa próbuje ustalić motywy podejrzanego.