Działania planowane wobec kierowcy zaangażowanego w śmiertelny wypadek na Mokotowie

Działania planowane wobec kierowcy zaangażowanego w śmiertelny wypadek na Mokotowie

Nadchodzący wtorek będzie dniem podjęcia działań dotyczących kierowcy jednego z samochodów zaangażowanych w tragicznej kolizji, która miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Malczewskiego w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Te informacje przekazał nam prokurator Piotr Skiba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, podczas poniedziałkowego wywiadu.

Nieszczęsny incydent miał miejsce w niedzielne popołudnie, przed godziną 15:00. W wyniku zderzenia toyoty i bmw, jeden z pojazdów uderzył w grupę przechodniów a następnie przewrócił się. Obydwaj kierowcy byli na szczęście trzeźwi. Według informacji przekazanych przez policję liczba ofiar wyniosła sześć: pięcioosobowa grupa pieszych oraz jeden z kierowców.

Jeden z poszkodowanych pieszych, 22-letni mężczyzna, jest w stanie ciężkim. Kobieta urodzona w 1939 roku jest natomiast w bardzo poważnym stanie zdrowia. „Na jutro zaplanowano działania związane z jednym z kierowców biorących udział w tym tragicznym zdarzeniu”, powiedział prokurator Skiba.