Kompleksowe wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Warszawy

Kompleksowe wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Warszawy

W Polsce, 20 września jest dniem, kiedy świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To doskonały moment, aby zwrócić uwagę na zaangażowanie stolicy w rozwój i edukację swoich najmłodszych obywateli.

Blisko 50 tysięcy dzieci korzysta codziennie z bogatej oferty 360 przedszkoli miejskich w Warszawie. Władze miasta nieustannie dbają o jakość edukacji swoich najmłodszych mieszkańców, wprowadzając programy wspierające oraz finansując różnorodne zajęcia dodatkowe.

Warszawa jest pionierem w realizacji inwestycji oświatowych o niespotykanej skali. Rozwój infrastruktury edukacyjnej jest priorytetem – od 2018 roku oddano do użytku aż 26 nowoczesnych przedszkoli w różnych dzielnicach, a także wybudowano i otwarto 12 nowych szkół. Oznacza to stworzenie ponad 13 tysięcy nowych miejsc dla uczniów i przedszkolaków.

W ramach inicjatywy „Kulturalny przedszkolak”, miasto przeznacza prawie 3 miliony złotych na organizację wycieczek do kin czy teatrów dla najmłodszych. Jak podkreśla Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy, jest to nie tylko ulga dla budżetów stołecznych rodzin, ale przede wszystkim duża atrakcja dla dzieci. Z okazji Dnia Przedszkolaka prezydent składa wszystkim maluchom życzenia wesołej zabawy i radości.

Obecnie trwają prace nad budową kolejnych 4 przedszkoli (na Bemowie przy ul. Siemiatyckiej, w Ursusie przy ul. Hennela, we Włochach przy ul. Krakowiaków oraz na Woli przy ul. Burakowskiej) oraz 4 szkół, w tym pierwszego miejskiego liceum w Wesołej. Dodatkowo, planowane jest otwarcie kolejnych 8 placówek (5 przedszkoli i 3 szkoły). Z budżetu miejskiego finansowane są także remonty i modernizacje istniejących placówek oświatowych – w tym roku na ten cel przeznaczono sumę ponad 120 milionów złotych.