Lesznowola: Małżeństwo wybrało się na przejażdżkę, podczas której żona wiozła męża na dachu samochodu!

Lesznowola: Małżeństwo wybrało się na przejażdżkę, podczas której żona wiozła męża na dachu samochodu!

Kilka dni temu w miejscowości Lesznowola (pow. piaseczyński) doszło do bardzo nietypowej sytuacji na drodze. Kobieta wybrała się na przejażdżkę ze swoim pijanym mężem, który postanowił znaleźć sobie wygodne miejsce do podróżowania na dachu pojazdu. Jakiś czas później małżeństwo zatrzymali policjanci z piaseczyńskiej komendy.

Do zdarzenia doszło na ulicach Lesznowoli, gdzie 25-letnia kobieta wskoczyła za kółko samochodu, a jej nietrzeźwy mąż usadowił się na dachu pojazdu i oboje wybrali się na nocną przejażdżkę. Zgłoszenie o nieodpowiedzialnym zachowaniu przyjął dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, który szybko skierował na miejsce patrole z drogówki.

Spadł z dachu i doznał urazu głowy

Po przesłuchaniu świadków policjanci nie mogli uwierzyć w to, co usłyszeli. Jednak, jak się okazało, kobieta rzeczywiście wiozła swojego męża na dachu samochodu. W efekcie to lekkomyślne zachowanie doprowadziło do tego, że mężczyzna spadł z dachu pojazdu i doznał urazu głowy. Zarówno 25-latka, jak i jej mąż, zostali przebadani alkomatem, który wykazał, że kobieta była trzeźwa. Zupełnie inne wyniki pojawiły się u dachowca, który wydmuchał ponad 2 promile.

Policjanci zespołu ds. wykroczeń wszczęli już dochodzenie w tej sprawie. Małżeństwo będzie musiało teraz odpowiedzieć za swój „wyczyn”, a zwłaszcza 25-latka, która będzie tłumaczyć się za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym – relacjonuje asp. Magdalena Gąsowska, oficer prasowa z KPP w Piasecznie.