Wbiegła pod nadjeżdżający pociąg. Zginęła na miejscu zdarzenia. Wstrzymano ruch na trasie Warszawa – Kraków

Wbiegła pod nadjeżdżający pociąg. Zginęła na miejscu zdarzenia. Wstrzymano ruch na trasie Warszawa – Kraków

Do okropnej tragedii doszło w poniedziałek na torowisku w Małopolsce, gdzie młoda kobieta wbiegła pod nadjeżdżający pociąg, który kursował na trasie Warszawa – Kraków. W wyniku wypadku poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Ruch pociągów na tej trasie został tymczasowo wstrzymany, a dla pasażerów przygotowano komunikację zastępczą.

Jak podała Dorota Szalacha, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., dnia 04 lipca około godziny 15:30 na torach, gdzie kursował pociąg na trasie między Warszawą a Krakowem, a dokładniej między Zastowem a Niedźwiedziem, wydarzył się tragiczny wypadek, w wyniku którego młoda kobieta zginęła na miejscu zdarzenia.

Może Cię też zainteresować artykuł o dotkliwym pobiciu bejsbolem.

Według doniesień, kobieta wtargnęła pod pociąg relacji Ostrowiec Świętokrzyski – Kraków Główny, poza terenem do tego wyznaczonym, nie mając najmniejszych szans na przeżycie. Na miejsce przybyły służby ratownicze i funkcjonariusze policji.

Z powodu wypadku ruch na trasie został tymczasowo wstrzymany, a dla podróżnych zorganizowano komunikację zastępczą. Ponadto, zmienione zostały także kursy Intercity na trasie Katowice – Kraków przez Jaworzno Szczakowa. Jak na tę chwilę ruch pociągów trasą Warszawa – Kraków odbywa się już prawidłowo.

A tutaj dowiesz się o wykolejeniu pociągu w Trzebini.