Mężczyzna napadł z nożem na partnera swojej byłej małżonki

Mężczyzna napadł z nożem na partnera swojej byłej małżonki

W miejscowości Ząbki doszło do niebezpiecznej sytuacji, podczas której 55-letni mężczyzna dźgnął nożem partnera swojej byłej żony. Poszkodowany został odwieziony do szpitala, a podejrzany do policyjnego aresztu. W momencie ataku napastnik był totalnie pijany. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w mieszkaniu jednego z bloków w Ząbkach, gdzie ofiarą ataku nożem padł 42-letni mężczyzna. Do domu 55-latka miała przyjść jego żona i jej obecny partner. Jak informuje rzecznik prasowy komendy Powiatowej Policji w Wołominie, asp. szt. Tomasz Sitek, w pewnym momencie między mężczyznami rozwinęła się awantura, w wyniku której były mąż dźgnął nożem obecnego partnera swojej byłej żony.

Nożownik był pod silnym wpływem alkoholu

Na miejsce przestępstwa przybyli wołomińscy policjanci, którzy zatrzymali podejrzanego i przewieźli do lokalnego aresztu. Zafundowali mu również badanie na trzeźwość alkomatem, który wykazał, że w organizmie mężczyzny znajduje się 2,8 promila alkoholu.

Wraz z policją przyjechały także służby medyczne, które zapewniły poszkodowanemu niezbędną pomoc lekarską. Jednak z powodu rany kłutej 42-latek i tak został odwieziony do pobliskiego szpitala.

Prokuratura Rejonowa w Wołominie przedstawiła podejrzanemu zarzut w postaci napadu z nożem w ręku. Z kolei Sąd Rejonowy w Wołominie przychylił się do wniosku prokuratury i osadził sprawcę w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Z atak na partnera byłej żony grozi mu do 3 lat za kratkami.