Ruiny hotelu „Czarny Kot” znikną z warszawskiego krajobrazu

Ruiny hotelu „Czarny Kot” znikną z warszawskiego krajobrazu

Przy ulicy Okopowej 65 rozpoczęły się prace wyburzeniowe dotyczące pozostałości po warszawskim hotelu „Czarny Kot”. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ruiny hotelu zostaną wyburzone przed Świętami Bożego Narodzenia. Natomiast oczyszczenie terenu i wywóz gruzu może już potrwać nieco dłużej.

Jak poinformował rzecznik Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola – Paweł Siedlecki, prace wyburzeniowe „Czarnego Kota”, przeprowadzane przy pomocy sprzętu ciężkiego, ruszyły w poniedziałek (13 grudnia). Na terenie posiadłości pojawiły się koparki, fadromy i wywrotki, które rozpoczęły rozbieranie elementów niszczejącego budynku.

Popadający w ruinę hotel zagrożeniem dla mieszkańców

Prace rozbiórkowe odbywają się w ramach umowy sporządzonej przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola. Teren hotelu jest ogrodzony i niedostępny do użytku publicznego. Zarówno wejście, jak i okna zostały odpowiednio zabezpieczone, ponieważ obiekt nie spełnia wymaganych standardów bezpieczeństwa w budownictwie.

Przed rozpoczęciem dekonstrukcji budynek został sprawdzony przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, który oznajmił, że obiekt nie tylko stwarza zagrożenie, ale jest też zupełnie nieopłacalny pod kątem prac remontowych i modernizacyjnych, jak również pod kątem samego utrzymania.

Według doniesień wolskiego ratusza teren hotelu zostanie sprzedany. Natomiast uzyskane ze sprzedaży środki będą wykorzystane na sfinansowanie zabudowy komercyjnej, którą wstępnie ma być placówka edukacyjna dla okolicznych mieszkańców.