Modernizacja torowiska na ulicy Wolskiej zbliża się ku końcowi: zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Modernizacja torowiska na ulicy Wolskiej zbliża się ku końcowi: zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Zakończenie prac modernizacyjnych linii tramwajowej ulokowanej na ulicy Wolskiej jest już na horyzoncie. Zaplanowane jest, że od najbliższego poniedziałku, tramwaje zaczną ponownie jeździć swoimi standardowymi trasami. Przed tym jednak, pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi niedogodnościami związanymi z rozbiórką chwilowego łącznika między torami.

Prace odnowieniowe na fragmencie torowiska na Wolskiej, między dwoma punktami – Elekcyjną a Kasprzaka – są bliskie ukończenia. Całość tych działań stanowi część większej inwestycji, powiązanej z niedawno otwartym budynkiem nowej trasy na Kasprzaka. Zgodnie z informacją przekazaną przez ratusz, przed tym jak tramwaje będą mogły powrócić na ulicę Wolską, konieczne jest usunięcie tymczasowego połączenia między torami wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia. Prace te potrwają od dziś do najbliższej niedzieli, czyli 21-24 marca.

Podczas prowadzenia tych prac, linie tramwajowe numer 13 będą funkcjonować na skróconym odcinku. Trasa ta będzie prowadzić przez Wolską jedynie do Skierniewickiej, a ostatnim przystankiem będzie Metro Płocka 57. W kierunku Pragi, pasażerowie będą mogli wsiadać do tych linii na przystanku Zajezdnia Wola 03, położonym na ulicy Wolskiej przy skrzyżowaniu z Młynarską. Jednocześnie, dojdzie do zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów linii zastępczej Z26, przebiegającej między Cmentarzem Wolskim a Metrem Płocka.

Od przyszłego poniedziałku, tramwaje ponownie wrócą na trasę przechodzącą przez ulicę Wolską. Linia numer 10 nie ulegnie zmianie trasy, natomiast linia numer 11 w dni robocze i w godzinach szczytu będzie jeździła na Nowe Bemowo. Poza tymi godzinami oraz w weekendy, będzie kursować między placem Narutowicza a Cmentarzem Wolskim. Nieoczekiwane zmiany dotkną też trasy linii tramwajowych 26 i 27. Te linie będą teraz prowadzić bezpośrednio przez Wolską, omijając Skierniewicką i Kasprzaka. Tymczasem, zastępcza linia autobusowa Z26 zakończy swoje kursy.