Żołnierz Wojska Polskiego zatrzymany na trasie S8 – kierował samochodem pod wpływem alkoholu

Żołnierz Wojska Polskiego zatrzymany na trasie S8 – kierował samochodem pod wpływem alkoholu

Jak wynika z informacji, osoba jadąca samochodem osobowym trasą S8 podjęła decyzję o obywatelskim zatrzymaniu innego kierowcy. Ten drugi, jak stwierdzono, kierował pojazdem w sposób agresywny i niezgodny z przepisami ruchu drogowego. Gdy służby dotarły na miejsce zdarzenia, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że sprawca to żołnierz służący w Wojsku Polskim.

Sytuacja miała miejsce w sobotę, 16 marca, na trasie S8 przy alei Obrońców Grodna. Tam doszło do zatrzymania kierującego samochodem osobowym przez inny pojazd. Według relacji świadków, sprawca poruszał się w stronę Białegostoku w sposób agresywny, nieprawidłowy oraz niewłaściwie kontrolując swój pojazd.

Komunikat o sytuacji wpłynął do nas około godziny 15:30. Świadek zdarzenia – ten sam, który zdecydował się na obywatelskie zatrzymanie – skontaktował się z nami, opisując sytuację. Zauważył, że samochód kierowany przez sprawcę zachowuje się na drodze niestabilnie i nieprawidłowo, więc postanowił działać. Zdołał zablokować mu drogę, co doprowadziło do zatrzymania pojazdu. Następnie, nie pozwolił kierującemu kontynuować jazdy i poinformował o sytuacji policję – relacjonował Jacek Wiśniewski reprezentujący Komendę Stołeczną Policji.