Nowy ośrodek leczenia niepłodności debiutuje w Ursynowskim Szpitalu Południowym

Nowy ośrodek leczenia niepłodności debiutuje w Ursynowskim Szpitalu Południowym

W ramach swojego długofalowego planu wsparcia dla par próbujących mieć dzieci, miasto Warszawa zainicjowało nową poradnię leczenia niepłodności w Szpitalu Południowym na Ursynowie. Miejsce to ma stać się pierwszym publicznym ośrodkiem w Polsce oferującym leczenie niepłodności poprzez metodę in vitro.

Swoją działalność poradnia miejska rozpoczęła 18 marca, a jej otwarcie uświetnili swoją obecnością prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski oraz minister zdrowia, Izabela Leszczyna.

Podczas planowanej na 1 czerwca inauguracji rządowego programu finansowania procedur leczenia niepłodności, w tym zapłodnienia pozaustrojowego, zamierza się przeznaczyć na ten cel 500 mln zł z budżetu państwa.

Izabela Leszczyna, minister zdrowia, wyraziła swoje zadowolenie podczas odwiedzin w Szpitalu Południowym. Podkreślała przy tym, jak ważne jest dla niej to, że publiczny szpital staje się miejscem powstania warszawskiego centrum leczenia niepłodności, stosującego metodę in vitro. Dodała również, iż ma nadzieję, że centrum to będzie skutecznie konkurować o możliwość realizacji takich świadczeń medycznych.

W ramach założeń programu rządowego mającego na celu leczenie niepłodności, przewiduje się pełne finansowanie całego procesu – począwszy od diagnozy, poprzez leczenie, prowadzenie ciąży aż po opiekę okołoporodową.