Multimedialny Park Fontann ponownie zaprasza na fantastyczne spektakle muzyczno-świetlne

Multimedialny Park Fontann ponownie zaprasza na fantastyczne spektakle muzyczno-świetlne

Po dwuletniej przerwie z powodu pandemii w tym roku warszawskie atrakcje ponownie zasilą zachwycające spektakle muzyczno-świetlne organizowane w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Tegorocznym tematem przewodnim będzie „Legenda o Złotej Kaczce”, a pierwszy spektakl odbędzie się już 1 maja.

Prawda jest taka, że spektakle w Multimedialnym Parku Fontann za każdym razem cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców stolicy, jak i odwiedzających miasto turystów. Zainteresowanie spektaklami jest tak wielkie, że podczas jednego sezonu potrafi zgromadzić wokół siebie około miliona widzów!

Pokazy na podzamczu powracają po dwuletniej przerwie

W tym roku pokazy są wyjątkowo bardzo wyczekiwane przez Warszawiaków, głównie ze względu na fakt, że w ostatnich dwóch latach wydarzenie było odwoływane z powodu pandemii koronawirusa. Pierwsze spektakularne widowiska na Podzamczu odbędą się o godzinie 21:30 w dniach niedziela – wtorek (1, 2 i 3 maja 2022), a więc podczas majówkowego weekendu.

Kolejne pokazy świetlno-dźwiękowe na Podzamczu będą oczarowywać swoich widzów w piątki i soboty aż do września. W maju, czerwcu i lipcu organizowane będą o godzinie 21:30, w sierpniu o godzinie 21:00, a we wrześniu o godzinie 20:30 – informuje Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Legenda o Złotej kaczce motywem przewodnim tegorocznych spektakli

Od lat główną inspiracją i motywem przewodnim pokazów stanowią legendarne postaci Warszawy, takie jak Wars i Sawa, Książę Niedźwiedź i syreny. Natomiast w tym roku gwoździem programu będzie legenda o Złotej Kaczce. W trakcie świetlnego tańca będzie można usłyszeć muzykę Kory i zespołu Maanam, w tym również ich najsłynniejsze przeboje jak „Nie poganiaj mnie, bo stracę oddech”, czy „Cykady na Cykladach”.

Jak doradzają organizatorzy wydarzenia, najlepszym miejscem do podziwiania tego świetlnego widowiska jest skarpa wiślana. Ponadto dodają też, że podczas pierwszego spektaklu zostanie wydzielona strefa dla osób z niepełnosprawnościami, na której pojawią się rampy dla wózków inwalidzkich. Natomiast osoby niesłyszące będą miały okazję do skorzystania z pętli indukcyjnej, a osoby niedowidzące lub niewidome z audiodeskrypcji.

Wstęp na spektakle muzyczno-świetlne w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu w Warszawie będzie darmowy.

A jeżeli chcesz wiedzieć więcej o cudownych pokazach świetlno-dźwiękowych na podzamczu, kliknij https://warszawainfo.pl/spacer-po-stolicy-multimedialny-park-fontann/.