Nowy dom – nowe wyzwania, czyli jak poradzić sobie z wilgocią technologiczną

Nowy dom – nowe wyzwania, czyli jak poradzić sobie z wilgocią technologiczną

Nowy dom to nowa sytuacja i nowe wyzwania. Decydując się na budowanie domu, musimy być gotowi na wszystko co nas niespodziewanego spotka. Tutaj wiele może się wydarzyć i pojawić się mnóstwo sytacji które będą dla nas zaskoczeniem. Jednym z takich wyzwań, gdzie prowadzone są prace budowlane, remontowe czy wykończeniowe jest wilgoć technologiczna. Pojęcie które ładnie brzmi ale w praktyce niewiele przeciętnemu Kowalskiemu mówi. Co się zatem z nim kryje i dlaczego jest ono tak istotne? Warto się temu zagadnieniu przyjrzeć z bliska.

Chcę się szybko wprowadzić do nowego domu

W dawnych czasach budowanie domu trwało latami. Dziś żyjemy w czasach gdzie tempo nieustannie rośnie, wszystko robimy szybko, chcemy więcej, pracujemy coraz dłużej. Mamy oczekiwania, że wszystkie nasze założone plany, musimy natychmiast realizować. Tak też jest w przypadku domu. Bardzo często wprowadzić się domu w rok lub dwa lata od zalania fundamentów. W praktyce podczas budowy domu zużywa się bardzo duże ilości wody. W wyniku tego kolejne etapy budowy są maksymalnie skracane a co za tym idzie wilgoć budowlana nie nadąża odparowywać z materiałów budowlanych. I pomimo zakończenia prac, wilgoć budowlana wciąż zalega w budynku.

 Dlaczego wilgoć technologiczna jest dla nas groźna?

 Warto się zastanowić jaki konsekwencje niesie ze sobą pojawienie się wilgoci technologicznej. Niestety skutków ubocznych jest wiele, i to nie tylko pojawienie się pleśni czy grzybów. To również korozja konstrukcji budowlanych, zużycie elementów wyposażenia budynków, pękanie podłóg ścian oraz stropów. To również ryzyko zalegania wilgoci w strefach izolacji podłóg oraz ścian.

 Jak przyspieszyć prace budowlane

 Mogłoby się wydawać, że z wilgocią technologiczną w krótkim czasie nie da się uporać. Na szczęście z  pomocą przychodzą nam firmy, które oferują profesjonalne osuszanie w Warszawie. Dzięki firmie osuszającej zdecydowanie przyśpieszamy osuszanie budynku, używając w tym celu specjalnych urządzeń przeznaczonych do tego typu zadań. Jedną z takich firm na terenie Warszawy jest DryFast – firma świadcząca kompleksowe usługi osuszania, także osuszania po zalaniach w Warszawie i na terenie całego województwa mazowieckiego.

Powierz swój problem profesjonalistom

Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy mają ogromne doświadczenie w osuszaniu technologicznym. Firma DryFast oferuje pomoc na każdym etapie procesu osuszania, a także nawet wcześniej bo na etapie lokalizacji wycieków. Ponadto, zawsze dobiera metody osuszania tak. aby były one jak najbardziej skuteczne. Wykonuje wszelkie niezbędne pomiary i dysponuje wszelką  niezbędną dokumentacją i potrzebnymi protokołami. Służy doradztwem ekspertów, którzy znają się na swojej pracy. Wśród firm osuszających w Warszawie zdecydowanie jest na prowadzeniu, co jest argumentem by właśnie jej powierzyć problem osuszania technologicznego.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Agencją interaktywną Agave.plPozycjonowanie Warszawa.