Nowe linie metra – kiedy wielkie otwarcie? 

Nowe linie metra – kiedy wielkie otwarcie? 

W tym tygodniu stołeczny ratusz poinformował o postępach na budowie II linii metra. Na Targówku i Bródnie zakończono drążenie ostatniego odcinka tunelowego. Docelowo jest ich 6. Z kolei budowa dwóch nowych przystanków-Bemów i Ulrychów chyli się ku końcowi. Tak zapewniają urzędnicy. 

Postępy w budowie II linii metra

Na Bemowie powstaną 2 kolejne przystanki. Mają one już wstępny zarys, więc pracę za niedługo się skończą. Wokół bemowskiego odcinka metra bardzo dużo się dzieje. Po wstępnych otworach konstrukcyjnych nic już nie zostało, ponieważ zostały nadbudowane płytami betonowymi. Co więcej, gotowa jest również konstrukcja schodów peronowych na stacji Kondratowicza. To tam najbardziej postępują prace. W tym momencie oprócz schodów gotowe jest pomieszczenie podstacji energetycznej. Znamy również najmniejszą i największą stację II linii metra. Będzie to Zacisze i Bródno. Zacisze to najmniejsza stacja. Ruszyły tam już prace malarskie, a za niedługo rozpoczną się wykończeniowe. Instalacja wentylacyjna jest już prawie zamontowana. Z kolei na Bródnie trwają prace konstrukcyjne. Stacja będzie dysponowała peronem pasażerskim i technicznym. Obecnie na obydwóch z nich trwają prace budowlane. Na razie podziemna konstrukcja techniczna została ukończona.

Stacja na Bemowie

Jak wcześniej wspomniano, prace na Bemowie cały czas postępują. Mieszkańcy dzielnicy będą mieli do wyboru dwa przystanki, więc usprawni to poruszanie się po różnych dzielnicach miast. Obecnie trwa tam zbrojenie schodów oraz przygotowywanie miejsc na schody ruchome. Platformy peronowe są niemal w pełni gotowe, a pod nimi powstają szyny kablowe dla przyszłego zaplecza technicznego metra. Należy wspomnieć także o poprawkach tuneli. Miejsca są dokładnie sprawdzane, a następnie uszczelniane, wyrównywane i czyszczone. II linia warszawskiego metra ma mieć łącznie 17 stacji, w tym 5 jest nowych. Należy do nich Zacisze (najmniejsza stacja metra), Kondratowicza, Bródno, Ulrychów i Bemowo. Urzędnicy zapewniają, że metro będzie do dyspozycji pasażerów od drugiej połowy 2022 roku.