Operacja Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na warszawskiej ulicy Skalskiego: Samochód z białoruskimi tablicami rejestracyjnymi zatrzymany

Operacja Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na warszawskiej ulicy Skalskiego: Samochód z białoruskimi tablicami rejestracyjnymi zatrzymany

Scena na ulicy Skalskiego numer 5 w polskiej stolicy nie była codziennym widokiem. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadzili skoordynowaną operację, podczas której zatrzymali samochód posiadający białoruskie tablice rejestracyjne. Ich pojazdy skutecznie zablokowały możliwość ucieczki z miejsca zdarzenia, stanowiąc barierę z każdej strony.

Fakty te zostały szybko uchwycone przez ekipy reportażowe Telewizji Polskiej trzeciego kanału – TVP3 Warszawa, które jako pierwsze przekazały informacje o tym wydarzeniu.

Kolejnym krokiem funkcjonariuszy ABW było całkowite zamknięcie ruchu na tej ulicy poprzez umieszczenie taśm ostrzegawczych po obu stronach drogi. W wyniku ich działań została zatrzymana co najmniej jedna osoba. Równocześnie przeprowadzono dokładne przeszukanie zatrzymanego pojazdu i zabezpieczono wszystkie przedmioty, które znajdowały się w jego wnętrzu.

Wśród zgromadzonego materiału dowodowego znajdowały się między innymi: kanistry na paliwo, banknoty o dużych nominałach, telefony komórkowe oraz różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, takie jak baterie i kable.

Informacje z nieoficjalnych źródeł wskazują, że cała ta operacja mogła być powiązana z pożarem, który miał miejsce przy ulicy Marywilskiej 44.