Policjant z CPKP „BOA” podmienił opakowania, aby zapłacić mniej za towar

Policjant z CPKP „BOA” podmienił opakowania, aby zapłacić mniej za towar

Ochroniarze monitorujący kamery w jednym z supermarketów w Jabłonnie zauważyli mężczyznę, który próbował podmienić opakowanie na wybrany produkt, aby mniej zapłacić za towar. W sprawie podejrzanego wezwano policję. Po ustaleniu tożsamości okazało się, że jest nim 48-letni podinspektor z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w supermarkecie budowlanym w miejscowości Jabłonna pod Warszawą. Operatorzy monitoringu sklepowego dostrzegli na ekranie, jak mężczyzna podmienia towar, wkładając droższe wiertła do tańszego opakowania. Złodziej sklepowy wpadł w ręce prawa, a personel odeskortował go do biura ochrony sklepu, gdzie miał poczekać na patrol policji.

Na wiertłach zaoszczędziłby osiem złotych

Kiedy policjanci zjawili się na miejscu i wylegitymowali podejrzanego, okazało się, że jest nim podinspektor, który aktualnie odbywa czynną służbę w elitarnej jednostce policyjnej „BOA”, gdzie pełni funkcję instruktora strzeleckiego.

Jak poinformował oficer prasowy CSP Legionowo komisarz Szymon Koźniewski, policjanci zgłosili sprawę przełożonemu instruktora, którym jest komendant Centrum Szkolenia Policji. Wszczęto też postępowanie w celu wydalenia funkcjonariusza ze służby policyjnej. Ponadto, przedstawiono mu również zarzuty dotyczące tzw. kradzieży na metkę, które w polskim prawie uznawane są jedynie za zwykłe oszustwo.