Przyspieszenie prac na Trasie Łazienkowskiej

Przyspieszenie prac na Trasie Łazienkowskiej

Warszawski ratusz zaprezentował informacje, które mogą cieszyć użytkowników Trasy Łazienkowskiej. Prace nad modernizacją wiaduktów na tej trasie mają szansę zostać ukończone o 3 miesiące szybciej niż zakładano. Czy jednak radosne ogłoszenie jest na miejscu, jeżeli spojrzymy na całość sytuacji? Jak podkreśla opozycja w stolicy, przyspieszenie prac na Trasie Łazienkowskiej to raczej wyjątek niż reguła, a inne kluczowe dla miasta inwestycje borykają się z powtarzającymi się opóźnieniami.

Generalny remont Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli toczy się od lutego poprzedniego roku. W ramach tego projektu, dwie konstrukcje wiaduktowe są wznoszone od zera. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, podczas swojej wizyty na budowie podkreślał: „Obecnie jesteśmy na południowym wiadukcie Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli. Jak widzicie, właśnie teraz układany jest asfalt. Pierwotnie planowano ukończenie tej części trasy do marca przyszłego roku, lecz istnieje szansa, że ruch samochodowy na niej zostanie uruchomiony już w grudniu”.

Możliwość zakończenia prac o 3 miesiące wcześniej to rzadko spotykane zjawisko w kontekście warszawskich inwestycji. Przykładem mogą być tu prace nad drugą linią metra, które miały zostać zakończone jesienią ubiegłego roku. Niestety, stacje Lazurowa, Chrzanów i Karolin do tej pory nie zostały oddane do użytku. W dodatku, inwestycja ta napotkała na kolejne komplikacje. Jak stwierdził Maciej Czerski z Biura Prasowego Metra Warszawskiego: „Metro Warszawskie, pełniąc rolę inwestora zastępczego, musiało podpisać aneks do umowy, co skutkowało przedłużeniem prac oraz zwiększeniem wartości kontraktu”.