Sezon letni przynosi powrót popularnych pociągów "Słoneczny" i "Słoneczny – BIS" łączących Mazowsze z Pomorzem

Sezon letni przynosi powrót popularnych pociągów "Słoneczny" i "Słoneczny – BIS" łączących Mazowsze z Pomorzem

Z okazji nadchodzącego sezonu letniego, spółka Koleje Mazowieckie informuje o planach uruchomienia ponownie swojego popularnego połączenia wakacyjnego. To znanym pasażerom szykiem pomiędzy Mazowszem a Pomorzem jedzie pociąg o nazwie „Słoneczny”. Zgodnie z planem, pierwszy kurs tego roku jest zaplanowany na 22 czerwca na trasie Warszawa – Ustka – Warszawa.

Pociąg „Słoneczny”, zapewniający połączenie przez cały tydzień między Warszawą a Gdynią Główną, a następnie Ustką, rozpocznie kursy od 22 czerwca. Ostatni przewóz pasażerów jest zaplanowany na 1 września. Czas rozpoczęcia podróży ze stacji Warszawa Zachodnia został ustalony na godzinę 06:40. Pociąg ma dotrzeć do Gdyni Głównej o godzinie 10:21, a do Ustki o 12:22. Powrót do Warszawy jest planowany o godzinie 14:03, z zakładanym przybyciem na stację Warszawa Zachodnia o godzinie 19:42.

W tym roku, Koleje Mazowieckie zdecydowały również na uruchomienie pociągu „Słoneczny – BIS”, który ma kursować między Warszawą a Trójmiastem w nieco zmienionej formule. Ten specjalny pociąg po raz pierwszy wyjedzie na tory podczas weekendu 6-7 lipca, kiedy to odbędzie się festiwal Open’er. Druga okazja do skorzystania z tego połączenia pojawi się podczas długiego weekendu sierpniowego, czyli 15 i 18 sierpnia.