Sobotnie wydarzenia w Warszawie: koncert Taco Hemingwaya i tęczowy marsz mogą spowodować utrudnienia w ruchu

Sobotnie wydarzenia w Warszawie: koncert Taco Hemingwaya i tęczowy marsz mogą spowodować utrudnienia w ruchu

Warszawska scena kulturalna będzie tętnić życiem w najbliższą sobotę, kiedy to znany raper Taco Hemingway zawita na Stadion Narodowy, a centrum miasta stanie się areną tęczowego przemarszu. Jak poinformowała stołeczna administracja miejska, te dwie imprezy mogą spowodować niemałe utrudnienia komunikacyjne, szczególnie dla mieszkańców Saskiej Kępy oraz centrum miasta.

Przed startem koncertu, już o godzinie 17:00, nastąpi ograniczenie dostępu do Saskiej Kępy. Natomiast do godziny 20:00 zamknięte dla indywidualnego ruchu drogowego zostaną tereny położone pomiędzy następującymi ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i ul. Wał Miedzeszyński, a także na odcinku pomiędzy al. Stanów Zjednoczonych, ul. Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia te nie będą miały wpływu na ruch pojazdów posiadaczy identyfikatorów SK, jak również taksówek, pojazdów jednośladowych i autobusów komunikacji miejskiej.

Na podstawie aktualnej sytuacji drogowej, służby policyjne mogą podjąć decyzję o czasowym zamknięciu niektórych ulic. W przypadku zamknięcia ulicy Sokolej na odcinku od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, autobusy linii 102, 125 i 202 zostaną przekierowane na trasy objazdowe przez ulice Targową i Kijowską w kierunku pętli Dworzec Wschodni (Kijowska), natomiast linie 146 i 147 skierowane zostaną na trasę objazdową poprzez Wybrzeże Szczecińskie i Zamość.

Jeżeli natomiast dojdzie do zamknięcia ulic Sokolej, Zamoście i Zamoyskiego, to autobusy linii 102, 125, 135, 146, 147 oraz 202 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą przejeżdżać ulicami Targową i Kijowską w kierunku pętli Dworzec Wschodni (Kijowska), linia 135 będzie jechać ulicą Targową, a linie 146 i 147 poprowadzone zostaną aleją Zieleniecką.

Administracja miejska przekazała również, że po zakończeniu koncertu, około godziny 22:00, możliwe jest podjęcie decyzji o czasowym zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego oraz Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.