Sulejówek: Samochód potrącił dziecko jadące na rowerze. Lądował helikopter LPR

Sulejówek: Samochód potrącił dziecko jadące na rowerze. Lądował helikopter LPR

Wczoraj – 10 maja – w Sulejówku doszło do wypadku, podczas którego samochód osobowy potrącił jadące na rowerze dziecko, które prawdopodobnie było w drodze do szkoły. Na miejsce wezwano sulejowską policję i straż pożarną, a także zespół ratownictwa medycznego wraz z helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W zeszły wtorek około godziny 09:00 przy ul. Okuniewskiej w Sulejówku zdarzył się groźny wypadek z udziałem nastoletniego rowerzysty, który został potrącony przez samochód osobowy. Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku dyżurny błyskawicznie oddelegował do akcji odpowiednie służby, które bardzo szybko pojawiły się na miejscu zdarzenia.

Stan nastoletniego rowerzysty jest ciężki

Okazało się, że nastolatek doznał poważnych obrażeń, w związku z czym lekarze pogotowia ratunkowego udzielili mu niezbędnej pomocy medycznej. Jednakże ze względu na ciężki stan pacjenta zdecydowano się również wezwać helikopter LPR, który zapewnił poszkodowanemu najszybszą drogę do szpitala.

Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia sulejowska policja.

Odwiedź też www.ejastrzebie.pl, gdzie opisujemy podobne akcje ratownicze z udziałem helikoptera LPR.

Policja apeluje do kierowców, aby zachowywali ostrożność na drogach i uważali na rowerzystów. Ponadto, uczula też, aby szczególnie uważać w okolicach szkół, boisk, orlików, placów zabaw i innych obiektów rekreacyjnych, przy których gromadzą się dzieci i młodzież. Statystyki ogólne pokazują, że w 2021 roku na polskich drogach doszło do prawie 23 tys. wypadków, w których śmierć poniosło ponad 2,2 tys. osób.