Uroczystości Dożynek Prezydenckich 2023 w Warszawie

Uroczystości Dożynek Prezydenckich 2023 w Warszawie

Warszawa była gospodarzem Dożynek Prezydenckich, które miały miejsce w niedzielę, 24 września. Wydarzenie to przyciągnęło wielu znakomitych gości, w tym prezydenta Andrzeja Dudę i jego żonę, Agatę Kornhauser-Dudę. Uroczystość obejmowała przemarsz Korowodu Dożynkowego oraz wręczenie nagród dla najbardziej efektownych wieńców dożynkowych.

Sceną tegorocznych Dożynek Prezydenckich były malownicze tereny dziedzińca Pałacu Prezydenckiego. Przed głównym wydarzeniem odbyła się uroczysta msza święta w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca.

W trakcie ceremonii, Para Prezydencka miała okazję wręczyć dyplomy grupom z czternastu regionów Polski za ich udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Po wręczeniu nagród, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przy akompaniamencie artystów „Mazowsza”, uczestniczyli w Korowodzie Dożynkowym prowadząc go do głównego miejsca ceremonii – informują przedstawiciele Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W dodatku, dzień przed głównym wydarzeniem, Pierwsza Dama miała przyjemność spotkać się z uczestnikami różnych konkursów, w tym tych organizowanych dla kół gospodyń wiejskich oraz na najładniejszy wieniec dożynkowy. W trakcie tego spotkania ujawniono nazwiska zwycięzców. W kategorii dla kół gospodyń triumfowało Koło Gospodyń Wiejskich z Sokola, natomiast w konkursie na najpiękniejszy wieniec nagroda poszła do grupy z województwa świętokrzyskiego.