Usprawnienia na Warszawie Zachodniej – szybsze dojście dla pasażerów

Usprawnienia na Warszawie Zachodniej – szybsze dojście dla pasażerów

Pasażerowie podróżujący pociągami PKP Polskich Linii Kolejowych mają teraz łatwiejszy i szybszy dostęp do peronu numer 9 z Alei Jerozolimskich. Nowo wybudowana ścieżka prowadzi poprzez peron 8, co skraca czas dotarcia na pociągi zmierzające w kierunku Warszawy Gdańskiej czy Legionowa o około 10 minut.

Nowa trasa została udostępniona od 13 października. PLK we współpracy z Budimexem, firmą odpowiedzialną za realizację projektu, wybudowało nowe połączenie pomiędzy peronami 8 i 9. Dzięki temu pasażerowie mogą szybciej dostać się na peron 9 Warszawy Zachodniej, korzystając z platformy numer 8 i bezpiecznego przejścia na poziomie torów.

Zmiany na stacji Warszawa Zachodnia są widoczne dla wszystkich podróżujących. W perspektywie czasu planowane jest wybudowanie bezpośredniego podziemnego przejścia łączącego peron 9 z peronami od strony Alei Jerozolimskich, co usprawni komunikację. „Nowa Zachodnia” będzie posiadała również komfortowe udogodnienia jak kładka, windy czy schody ruchome, które ułatwią podróż tysiącom pasażerów pociągów dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych – zaznaczył Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Przemiany na stacji Warszawa Zachodnia są widoczne dla każdego, kto miał okazję przejechać obok pociągiem. To ogromna inwestycja, realizowana przy utrzymaniu normalnego ruchu pociągów i pasażerów. „Sukcesywnie, gdzie tylko to możliwe, staramy się poprawić komunikację na terenie stacji, która przechodzi gruntowne odmiany” – podkreślił Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.