Nowe bezpośrednie połączenie kolejowe Warszawa – Monachium

Nowe bezpośrednie połączenie kolejowe Warszawa – Monachium

Z dniem 10 grudnia, PKP Intercity planuje uruchomienie nowej trasy kolejowej. Będzie to bezpośrednie połączenie z Warszawy do Monachium. Czas podróży między tymi dwoma metropoliami wyniesie około czternaście godzin. Jak podkreśla Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity, możliwe było wydłużenie trasy „Chopina” dzięki zawarciu umowy z Kolejami Austriackimi i Niemieckimi.

Od dnia 10 grudnia pasażerowie będą mogli podróżować bez przesiadek pociągiem z Warszawy do Monachium, dzięki wprowadzeniu przez PKP Intercity nowego połączenia. Rzecznik prasowy PKP IC, Cezary Nowak, wyjaśnia, że udało się to osiągnąć poprzez wydłużenie trasy popularnego pociągu „Chopina”. Zmiana ta była możliwa dzięki porozumieniu z Kolejami Austriackimi i Niemieckimi.

W ślad za zmianą trasy pociągu „Nightjet” kursującego na trasie Berlin-Graz-Budapeszt, konieczne stało się samodzielne obsługiwanie odcinka Bogumin-Brzecław przez pociąg „Chopin”. Oprócz tego, jak informuje Nowak, „Chopin” będzie prowadził z Warszawy grupę wagonów do Pragi – przełączaną w Boguminie oraz grupę wagonów do Budapesztu, której przełączenie planowane jest w Brzecławiu.