Warszawski Budżet Obywatelski: ostatni tydzień na zgłoszenie projektów!

Warszawski Budżet Obywatelski: ostatni tydzień na zgłoszenie projektów!

Termin nadsyłania pomysłów do warszawskiego Budżetu Obywatelskiego zbliża się ku końcowi. Tylko tydzień dzieli nas od końcowego terminu zgłoszeń. W tym roku na realizację propozycji mieszkańców przeznaczono wyjątkowo wysoką sumę pieniędzy.

Obecna edycja Budżetu Obywatelskiego wyróżnia się przede wszystkim bezprecedensowym budżetem, który ma być rozdzielony między mieszkańców stolicy. Do dyspozycji jest ponad 105 milionów złotych! Dzięki takim funduszom możliwe było dotychczasowe zrealizowanie niemal 4,5 tysiąca różnych inicjatyw. Projekty związane z edukacją, sportem i architekturą cieszyły się do tej pory największym uznaniem. W ostatnich edycjach natomiast coraz większą popularność zdobywały tzw. „zielone projekty”, które koncentrowały się na zagadnieniach ekologicznych, jak choćby sadzenie drzew.

W poszczególnych dzielnicach miasta organizowane są specjalne Maratony Pisania Projektów. To unikalna okazja do zaprezentowania swoich pomysłów pracownikom urzędu, a także do zdobycia potrzebnego wsparcia. Następne spotkanie o takim charakterze zaplanowano na najbliższy czwartek na Woli.