Wymiana opon Tarchomin – z jakiego serwisu skorzystać?

Wymiana opon Tarchomin – z jakiego serwisu skorzystać?

Samodzielna wymiana opon jest możliwa, ale trzeba dysponować odpowiednim sprzętem, dlatego najczęściej kierowcy robią to w wyspecjalizowanych warsztatach. W dobrym serwisie oprócz montażu ogumienia można dodatkowo przeprowadzić wyważanie kół z testem drogowym.

Jak często należy wymieniać opony?

Według zaleceń producentów, z jednego kompletu opon powinno się korzystać nie dłużej niż 10 lat, nawet jeśli ogumienie wydaje się być w dobrym stanie i bez widocznych uszkodzeń. Jeśli opony są sparciałe, popękane, z wybrzuszeniami albo zbyt mocno startym bieżnikiem, należy oczywiście dokonać wymiany wcześniej niż po 10 latach. Co ważne, niektórych uszkodzeń nie da się zauważyć gołym okiem podczas zwykłych oględzin, dlatego warto regularnie zgłaszać się do serwisu AutoOpony.com na weryfikację stanu opon.

Zmiana ogumienia jest także konieczna wraz z nadejściem nowego sezonu – opony letnie zakłada się zazwyczaj na przełomie marca i kwietnia, a zimowe w listopadzie/grudniu. Zdjęte opony sezonowe powinno się przechowywać w określonych warunkach, w przeciwnym razie mogą one ulec uszkodzeniu – ogumienie źle znosi wilgoć, ekstremalne temperatury i bliskie sąsiedztwo z chemikaliami. Jeśli w domu nie ma miejsca i warunków do składowania opon, warto je oddać do przechowalni ogumienia AutoOpony.com. Serwis zajmuje się także utylizacją zużytego ogumienia, które nie nadaje się do dalszej eksploatacji.

Gdzie najlepiej wymieniać ogumienie w swoim samochodzie?

Serwis AutoOpony.com dysponuje nowoczesnym sprzętem do wymiany opon. Na wymianę można się umówić online, co pozwoli uniknąć długich kolejek w szczycie sezonu, kiedy kierowcy tłumnie odwiedzają warsztaty samochodowe. W ofercie serwisu jest wymiana opon z systemami RUN FLAT, RSC, EMT, RFT, SSR,DSST, wymiana opon niskoprofilowych oraz na felgach z czujnikami powietrza TPMS, pompowanie azotem, sprawdzanie ciśnienia powietrza, prostowanie felg aluminiowych, optymalizacja kół oraz wyważanie.

Dodatkowo można zamówić usługę testu drogowego Hunter. Test drogowy pozwala sprawdzić, jak koło zachowa się podczas jazdy, dzięki czemu udaje się skutecznie wyeliminować bicia, drgania, wibracje czy ściąganie auta – nie tylko poprawia to komfort i bezpieczeństwo pasażerów, ale też wydłuża żywotność opon. Dodatkowo podczas wymiany ogumienia można zlecić ukrycie ciężarków za szprychami felg, co poprawi estetykę kół.