Zmiany w ruchu drogowym związane z Orange Warsaw Festival na warszawskim Torze Wyścigów Konnych

Zmiany w ruchu drogowym związane z Orange Warsaw Festival na warszawskim Torze Wyścigów Konnych

Orange Warsaw Festival, jedno z największych muzycznych wydarzeń w Polsce, odbędzie się 7 i 8 czerwca na warszawskim Torze Wyścigów Konnych. Z tej okazji, władze miasta zaplanowały specjalne zmiany w organizacji ruchu drogowego. Warszawski ratusz informuje, że dla gości festiwalu zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa 300, która będzie kursować od stacji metra Wilanowska do miejsca wydarzenia.

Zgodnie z planem, w obliczu trwającego festiwalu, wprowadzone zostaną pewne ograniczenia parkingowe. Do niedzieli 9 czerwca, do godziny 10.00 rano, parkowanie będzie niemożliwe na dwóch ulicach – Alei Wyścigowej (od ulicy Pallutha do bram Toru Wyścigów Konnych) oraz na ulicy Rzymowskiego, w pobliżu ulicy Pallutha.

Podczas trwania Orange Warsaw Festival, od godziny 13:00 w piątek 7 czerwca do 3:00 w sobotę 8 czerwca oraz od 13:00 w sobotę do 3:00 w niedzielę 9 czerwca, zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w ruchu drogowym. Zakaz będzie obowiązywał na skrzyżowaniu ulicy Puławskiej z Aleją Wyścigową i ulicą Pallutha. Wyjątki dotyczyć będą jedynie osób dojeżdżających do stacji benzynowej oraz posiadaczy biletów festiwalowych kategorii N, którym dojazd będzie możliwy tylko od strony ulicy Rzymowskiego.

Na prawym pasie jezdni ulicy Puławskiej, od strony Piaseczna, przy murze Toru Wyścigów Konnych, powstanie tymczasowy parking typu „Kiss & Ride”. Będzie on dostępny dla gości festiwalu od 7 czerwca od godziny 15:00 do 8 czerwca do godziny 3:00 oraz od 8 czerwca od godziny 15:00 do 9 czerwca do godziny 3:00.