Spacer na Starym Mieście

Spacer na Starym Mieście

Jeśli planujesz wybrać się do województwa mazowieckiego koniecznie wybierz się na Warszawską Starówkę, która znajduje się na liście zabytków UNESCO. Miejsce to jest przepełnione historią, pięknem, a przede wszystkim wyjątkową atmosferą. Idealne zarówno w czasie dnia jak i wieczorem.

Na warszawskiej Starówce znajduje się Zamek Królewski. Miejsce bardzo historyczne, powszechnie uznawane jako siedziba polskich królów. Przed wejściem do Zamku stoi pomnik. Jest to kolumna Zygmunta III Wazy. To ponadczasowy symbol przeniesienia stolicy Polski z Krakowa do Warszawy. W środku Rynku zlokalizowany został pomnik Syrenki Warszawskiej. Ten pomnik z kolei to nic innego jak godło Warszawy. W pobliżu znajduje się również kolejny piękny punkt z widokiem na rzekę Wisłę połączony z tarasem.

Warszawska Starówka ma bardzo dużo do zaoferowania o każdej porze roku. Latem życie tętni, gdyż wokół jest pełno kawiarni, barów czy ogródków piwnych. Jednak miejsce samo w sobie można polecić również zimą. W sezonie zimowym Warszawa jest jeszcze piękniejsza. Wszystko za sprawą iluminacji świetlnych.