Na zabytkową siedzibę Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego zawaliła się topola

Na zabytkową siedzibę Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego zawaliła się topola

Budynek główny Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego to zabytkowy obiekt, który niedawno doświadczył niewielkich zniszczeń spowodowanych silnym wiatrem. Na budynek zawaliła się duża topola, opierając się na jego poszyciu dachowym. Strażacy mieli pełne ręce roboty, ponieważ drzewo musiało zostać pocięte na kawałki, aby nie zniszczyć większej części obiektu.

Topola zawaliła się na zabytkową siedzibę Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki, co szybko zaowocowało pojawieniem się straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce i dokonaniu oględzin strażacy doszli do wniosku, że drzewo nie spowodowało żadnych większych zniszczeń, a sam budynek nie wykazuje żadnego zagrożenia.

Strażacy ostrożnie usuwali topolę, aby nie zniszczyć obiektu

Z powodu grząskiego gruntu i braku możliwości rozstawienia sprzętu ciężkiego pod siedzibą Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego strażacy musieli znaleźć inny sposób, aby usunąć powalone drzewo. Topola ważyła kilka ton i opierała się o dach nad Salą Gotycką. Ze względu na zabytkowy obiekt i ciężar drzewa strażacy byli zmuszeni do podjęcia ostrożnych i powolnych działań, usuwając topolę kawałek po kawałku.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej – asp. Jarosław Dobrzewiński, zadanie strażaków polegało na tym, że przy pomocy podręcznego sprzętu topolę pocięto na mniejsze kawałki. Dzięki temu drzewo można było bezpiecznie usunąć z terenu obiektu.

Z kolei Warszawskie Towarzystwo Muzyczne oznajmiło, że topola nie spowodowała żadnych większych zniszczeń. Tym sposobem występy w Sali Koncertowej w dalszym ciągu przebiegają zgodnie z planem.

Szukasz informacji, jak wyglądały wichury na Podlasiu i jakich dokonały zniszczeń? Odwiedź www.naszepodlasie.pl.